English
Kontakt
Platformy schodowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową


Platformy schodowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową


Platformy schodowe

Platformy schodowe i pionowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Techwind oferuje również różnego rodzaju podnośniki, dźwigi i platformy dla niepełnosprawnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić możliwość przemieszczania się osobom niepełnosprawnym pomiędzy kondygnacjami budynków, przystosowując jednocześnie obiekty do międzynarodowych norm związanych z wymaganiami dotyczącymi tej kwestii.

Produkowane przez nas dźwigi oznaczone symbolem osoby siedzącej na wózku, spełniają wymagania odnośnie wymiarów kabin i szerokości drzwi przewidzianych dla osób niepełnosprawnych.

Dostosowujemy platformy schodowe do samodzielnego korzystania przez osoby niepełnosprawne poprzez umieszczenie kaset wezwań i dyspozycji oraz poręczy na odpowiedniej wysokości. Dodatkowe opcje wyposażenia kabiny to przyciski dyspozycji oznakowane pismem Braille’a oraz dźwiękowy system sygnalizacji (informacja głosowa).  Oferujemy również dźwigi o napędzie śrubowym, które zaprojektowane zostały z myślą o ludziach mających trudności z pokonywaniem różnicy poziomów w budynkach użyteczności publicznej.

Od niedawna oferujemy również podnośniki dla niepełnosprawnych o napędzie wyłącznie elektrycznym. Jako wytwórca tych urządzeń jesteśmy w stanie dopasować je do specyficznych wymagań każdego budynku.

Platformy dla niepełnosprawnych doskonale spisują się w obiektach służby zdrowia, szkołach, budynkach mieszkalnych, a także w obiektach przemysłowych i magazynach jako mały dźwig transportowy. Konstrukcja i sposób montażu sprawiają, że platformy schodowe są wyjątkowo przydatne do instalowania w już istniejących i zagospodarowanych budynkach, ponieważ instalacja nie wymaga żadnych prac adaptacyjnych poza doprowadzeniem zasilania 380 V.

Zgodnie z europejskimi przepisami (EEC Machinery Directive) platforma dźwigowa wyposażona jest w przyciski sterujące o wymiarach 75×55 mm, wymagające stałego nacisku w celu poruszania się. Każdy przystanek wyposażony jest w kasetę wezwań.

Podświetlony pulpit sterujący wyposażony jest w przycisk stop i przycisk wzywania pomocy. W przypadku przerwy w dostawie prądu automatycznie włącza się zasilanie awaryjne z akumulatora, pozwalające wezwać pomoc.

Sprowadzenie windy na przystanek za pomocą korby nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Może to zrobić każda poinstruowana osoba. Dla ułatwienia korzystania z dźwigu osobom na wózkach, pulpit sterujący umieszczony jest pod odpowiednim kątem i wyposażony jest w uchwyt.

Platformy schodowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Firma Techwind oferuje nowoczesne platformy schodowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Ze względu na najwyższą jakość wykonania oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii, spełniają oczekiwania najbardziej wymagających. Dają możliwość bezproblemowego przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami budynków i pokonywania dużej ilości stopni. Sprawdzają się zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych.

Platformy schodowe odpowiadające potrzebom osób z niepełnosprawnością ruchową

Co sprawia, że nasze dźwigi cieszą się popularnością wśród Klientów i spełniają ich największe oczekiwania? Wynika to z zastosowanych rozwiązań dedykowanych ich użytkownikom – można korzystać z nich całkowicie samodzielnie, a poręcze oraz specjalne kasety wezwań i dyspozycji zapewniają bezpieczeństwo i prostotę obsługi. Wszystkie dostępne w naszej ofercie platformy schodowe, dzięki wysokiej jakości wykonania, pozwalają na zaadaptowanie każdego obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zastosowanie platform schodowych:

 • prywatne domy i obiekty mieszkalne,
 • obiekty służby zdrowia,
 • szkoły,
 • obiekty publiczne i firmy,
 • obiekty przemysłowe i magazyny.

Instalacja i obsługa platform schodowych

Wielką zaletą oferowanych Państwu platform jest prostota ich montażu. Wynika to z faktu, że nie ma konieczności przeprowadzania dużej ilości prac adaptacyjnych w budynku. Dzięki temu platformy można w łatwy sposób montować w istniejących już obiektach.

Bezproblemowa jest również obsługa – przyciski sterujące posiadają wymiary zgodne z europejskimi przepisami (EEC Machinery Directive). Dodatkowo platformy wyposażone zostały w przycisk stop i wezwania pomocy. Pulpit sterujący jest podświetlany i znajduje się pod odpowiednim kątem. W przypadku awarii prądu, automatycznie włączone zostaje zasilanie awaryjne.

Istnieje możliwość skorzystania z wyposażenia dodatkowego, w tym:

• przycisków dostosowanych do potrzeb osób niedowidzących lub niewidomych, które zostały oznakowane pismem Braille’a,
• dźwiękowego systemu sygnalizacji (informacja głosowa) dla osób niedosłyszących.

Platformy pionowe dla seniorów i osób z niepełnosprawnością ruchową

W ofercie firmy Techwind znalazły się również platformy pionowe, znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest możliwość bezpiecznego przemieszczania się osobom starszym oraz poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Dlaczego platformy pionowe?

 • Pozwalają na pokonywanie barier architektonicznych w niemal każdym budynku.
 • Posiadają bogate wyposażenie (również dodatkowe), pozwalające na zakup mechanizmu dostosowanego w stu procentach do indywidualnych potrzeb Klientów.
 • Dają możliwość zaadaptowania obiektu do norm międzynarodowych.
 • Są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.
 • ich montaż jest nieskomplikowany i nie wymaga modernizacji budynków.
 • Można instalować je zarówno w nowo budowanych, jak też istniejących już obiektach.
 • Dostępne są w różnych konfiguracjach, które dostosowujemy do wymagań Klientów.

Uniwersalne dźwigi o nowoczesnych konstrukcjach

Produkowane przez nas rozwiązania wyróżniają się przede wszystkim dużą liczbą zastosowań. Posiadamy duże możliwości produkcyjne, bogate zaplecze techniczne oraz wykwalifikowana kadra projektantów oraz konstruktorów. Jesteśmy w stanie tworzyć urządzenia sprawdzające się w obiektach publicznych, prywatnych domostwach, a także budynkach przemysłowych i magazynach (jako małe dźwigi transportowe). Co więcej, wysoka jakość zastosowanych materiałów umożliwia wykorzystywanie mechanizmów nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz.

Nowoczesne mechanizmy elektryczne i wykorzystanie innowacji technologicznych sprawia, że dostępne w naszej ofercie rozwiązania są niezawodne i w pełni bezpieczne przez długie lata.

Swoboda w przemieszczaniu się

Wysokość podnoszenia dźwigów dostosowana jest do indywidualnych potrzeb Klienta, a zastosowane rozwiązania powstają w oparciu o wymogi danego budynku. Nasze mechanizmy pozwalają na bezpieczny i szybki transport osób, a komfort przemieszczania wynika z zastosowania:

 • wygodnych w obsłudze przycisków sterujących,
 • podświetlanego panelu,
 • kasety wezwań i dyspozycji,
 • awaryjnego zasilania, pozwalającego wezwać pomoc w przypadku przerwy w dostawie prądu,
 • na specjalne życzenie Klienta – sygnałów dźwiękowych oraz przycisków dyspozycji oznaczonych pismem Braille’a.

Zapraszamy do współpracy – realizujemy zlecenia od projektu, do montażu. Świadczymy także usługi serwisowe i konserwacyjne.

Skontaktuj się z nami

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat naszych rozwiązań dźwigowych? Skontaktuj się z naszym zespołem, gotowym odpowiedzieć na Twoje pytania. Dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować Ci najlepsze rozwiązania dla Twojego projektu.

 • Wymiary szybu

 • Dane teleadresowe

 •  
 •  
 •