kontakt z TechWind
O firmie TECHWIND


O firmie TECHWIND


Firma TECHWIND powstała w 1987 roku, a od 1991 roku funkcjonuje pod obecną nazwą. Od początku swojego istnienia firma działa w branży dźwigowej. Początkowo był to wyłącznie montaż dźwigów produkcji krajowej. Z czasem zakres oferowanych usług i urządzeń ulegał poszerzeniu nadążając za wymaganiami rynku. Działalność firmy obejmuje produkcję, dostawę, montaż oraz serwis urządzeń dźwigowych.

Czym zajmuje się firma TECHWIND?

Dostarczamy dźwigi przeznaczone do różnych zastosowań. Zaczynając od małych dźwigów towarowych, dźwigów osobowych po duże dźwigi towarowo-osobowe, dźwigi samochodowe oraz dźwigi do specjalnych zastosowań: m.in. dźwigi szpitalne i dźwigi do zmian scen teatralnych. Ponadto specjalizujemy się w instalacjach schodów ruchomych, chodników ruchomych oraz platform przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Oferowane przez nas windy osobowe charakteryzują się wysoką sprawnością i niezawodnością w działaniu, co przekłada się na dłuższy czas eksploatacji w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.

o firmie techwind, budynek firmy techwind

Firma zajmuje się także produkcją dźwigów morskich. Warunki panujące na morzu stawiają wysokie wymagania, co do jakości wykonywanej pracy oraz kwalifikacji kadry (pracownicy z uprawnieniami ABS, DNV, PRS, LR). W zakresie dostawy i montażu dźwigów współpracujemy ze stoczniami krajowymi i zagranicznymi. Nasze dźwigi znajdują się na statkach pływających u wybrzeży Grenlandii, Turcji, Anglii i Norwegii.

Nasze priorytety

Przy projektowaniu dźwigów zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność i niezawodność, ale również na nowoczesny wygląd i atrakcyjne wykończenie. Przykładem tego typu wind osobowych są tzw. dźwigi panoramiczne. Wyróżniają się szczególną budową, która charakteryzuje się przeszkloną konstrukcją oraz otwartym szybem. Rozwiązania tego typu najlepiej prezentują się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach biurowych, muzeach oraz galeriach handlowych.

W naszej ofercie znajdują się zarówno windy o napędzie elektrycznym jak i hydraulicznym. Obecnie stosowane przez nas rozwiązania opierają się na technice mikroprocesorowej oraz na napędach z płynną regulacją prędkości VVVF. Sterowanie dźwigu jest każdorazowo dostosowywane do indywidualnych wymagań Klienta, (m.in. kontrola dostępu, monitoring, zdalne sterowanie, informacje o usterkach) co stanowi idealne rozwiązanie dedykowane tzw. inteligentnym budynkom, posiadającym scentralizowane systemy zarządzania obiektem (BMS).

Do stworzenia bogatego asortymentu zaprzęgliśmy całe doświadczenie naszej kadry pracowniczej. Obecnie realizujemy projekt ze środków unijnych, dzięki któremu jesteśmy w trakcie wprowadzania na rynek nowych, niedostępnych wcześniej rozwiązań.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu, firma zajmuje się nie tylko instalacją urządzeń, ale tworzy również kompletne rozwiązania.

o firmie techwind, samochody firmowe

Firma Techwind od zawsze rozwijała się dzięki wykorzystywaniu najnowszych technologii, nie stosując przy tym żadnych kompromisów w zakresie jakości. To właśnie innowacje tworzone przez nasz zespół ekspertów ds. produkcji oraz dział badań i rozwoju, zapewniały istotną przewagę konkurencyjną i gwarantowały dostępność najnowszych rozwiązań.

Jako firma zawsze przywiązywaliśmy dużą wagę do kształcenia zawodowego, ponieważ wiemy, że wykwalifikowani pracownicy są fundamentem rozwoju i gwarancją jakości. W tej dziedzinie ściśle współpracujemy ze szkołami zawodowymi oraz uniwersytetami.

Zawsze podążamy za innowacjami i wymaganiami naszego sektora starając się odpowiadać na potrzeby rynku. Inwestujemy, zarówno w dział R&D, jak i nasze produkty, aby zapewnić nowoczesność rozwiązań oraz niezmienną wysoką jakość.

Realizujemy międzynarodowe projekty, aby stać się globalną marką i przyczyniać się do rozwoju sektora dźwigowego na świecie. Cały czas staramy się udoskonalać nasze produkty funkcjonujące w świecie, który nieustannie się zmienia.

WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ TECHWIND ZACZYNA SIĘ OD ZŁOŻENIA ZAMÓWIENIA

W momencie otrzymania zapytania ofertowego od Klienta, pracownicy działu ofertowego tworzą opis oferty, sprawdzają wymagania i konsultują szczegóły z działem projektowym. Dzięki wysokiej jakości systemom zarządzania projektem, Klient na bieżąco jest informowany o wszelkich zmianach w ofercie i przygotowywanej umowie instalacji.

WKRÓTCE PO PODPISANIU UMOWY PRZECHODZIMY DO ETAPU PROJEKTOWANIA

Od momentu podpisania umowy, dział konstruktorów może zacząć projektować oraz zamawiać niezbędne elementy. Kierownik robót wysyłany jest na wizję lokalną do sprawdzenia miejsca instalacji.

ZAAKCEPTOWANY PRZEZ KLIENTA PROJEKT TRAFIA DO DZIAŁU PRODUKCJI

Produkcja jest zlecana przez dział projektowy. Kierownik produkcji mając do dyspozycji nowoczesny park maszynowy oraz zintegrowany system zarządzania pracą hali, ustala na podstawie otrzymanej dokumentacji plan zadań i zleca produkcję poszczególnych elementów urządzenia.

KOLEJNY ETAP REALIZACJI ZAMÓWIENIA WIĄŻE SIĘ Z DOSTAWĄ ELEMENTÓW DŹWIGU NA MIEJSCE INSTALACJI

Po wykonaniu produkcji oraz przygotowaniu sterowania urządzenia następuje dostawa elementów na miejsce instalacji. Klient przygotuje front robót, aby można było wysłać na miejsce ekipę monterską. Po zakończonym montażu wykonywany jest rozruch urządzenia.

W ETAPIE PO ZAMONTOWANIU DŹWIGU URUCHAMIAMY PROCEDURĘ ODBIORU TECHNICZNEGO

Po ukończeniu instalacji, dział projektowy zleca jednostce notyfikowanej wykonanie oceny zgodności i rejestracji urządzenia. Następnie wraz z Klientem przeprowadzamy odbiór końcowy.

W TRAKCIE UŻYTKOWANIA WIND ZAPEWNIAMY ODPOWIEDNI SERWIS I KONSERWACJĘ 

Usługa konserwacji to prawnie uregulowana umowa, gwarantująca bezpieczeństwo pracy dźwigu. W Polsce jest to obowiązek, nakładany na właściciela dźwigu a realizowany jest za pośrednictwem wykwalifikowanej firmy dźwigowej w formule comiesięcznych przeglądów urządzeń. W naszym centrum monitorującym, kontrolujemy kilkaset obiektów w konserwacji na terenie całego kraju. Korzystamy z najnowszych rozwiązań teletechnicznych, aby skrócić czas reakcji do minimum. Usługa serwisowa jest natomiast wykonywana doraźnie (w okresie gwarancji wykonywana bezpłatnie) niezależnie od usługi konserwacji.
PRACA

Prowadzimy stałą rekrutację na stanowiskaSkontaktuj się z nami

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat naszych rozwiązań dźwigowych? Skontaktuj się z naszym zespołem, gotowym odpowiedzieć na Twoje pytania. Dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować Ci najlepsze rozwiązania dla Twojego projektu.

  •  
  •  
  •