dźwigi Dla osób niepełnosprawnych Schody Ruchome Usługi Galeria Design Zapytanie ofertowe Kontakt


Podnośniki i platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych


s


          Nasza firma oprócz dźwigów osobowych, towarowych i morskich oferuje również różnego rodzaju podnośniki, dźwigi i platformy dla niepełnosprawnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić możliwość przemieszczania się osobom niepełnosprawnym pomiędzy Powiększ kondygnacjami budynków, przystosowując jednocześnie obiekty do międzynarodowych norm związanych z wymaganiami dotyczącymi tej kwestii.
          Produkowane przez nas dźwigi oznaczone symbolem osoby siedzącej na wózku, spełniają wymagania odnośnie wymiarów kabin i szerokości drzwi przewidzianych dla osób niepełnosprawnych.
          Są one dostosowane do samodzielnego korzystania przez osoby niepełnosprawne. Dzięki umieszczeniu kaset wezwań i dyspozycji oraz poręczy na odpowiedniej wysokości. Dodatkowe opcje wyposażenia kabiny to przyciski dyspozycji oznakowane pismem Brailla oraz dźwiękowy system sygnalizacji (informacja głosowa). Zobacz wnętrze kabiny Oferujemy również dźwigi o napędzie śrubowym, które zaprojektowane zostały z myślą o ludziach mających trudności z pokonywaniem różnicy poziomów w budynkach użyteczności publicznej.
Od niedawna oferujemy również podnośniki dla niepełnosprawnych o napędzie wyłącznie elektrycznym. Jako wytwórca tych urządzeń jesteśmy w stanie dopasować je do specyficznych wymagań każdego budynku.
          Platformy dla niepełnosprawnych doskonale spisują się w obiektach służby zdrowia, szkołach, budynkach mieszkalnych, a także w obiektach przemysłowych i magazynach jako mały dźwig transportowy. Konstrukcja i sposób montażu sprawiają, że platformy schodowe są wyjątkowo przydatne do instalowania w już istniejących i zagospodarowanych budynkach, ponieważ instalacja nie wymaga żadnych prac adaptacyjnych poza doprowadzeniem zasilania 380 V.
Zobacz przyciski dyspozycji z pismem Brailla           Zgodnie z europejskimi przepisami (EEC Machinery Directive) platforma dźwigowa wyposażona jest w przyciski sterujące o wymiarach 75x55 mm, wymagające stałego nacisku w celu poruszania się. Każdy przystanek wyposażony jest w kasetę wezwań.
          Podświetlony pulpit sterujący wyposażony jest w przycisk stop i przycisk wzywania pomocy. W przypadku przerwy w dostawie prądu automatycznie włącza się zasilanie awaryjne z akumulatora, pozwalające wezwać pomoc.
          Sprowadzenie windy na przystanek za pomocą korby nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Może to zrobić każda poinstruowana osoba. Dla ułatwienia korzystania z dźwigu osobom na wózkach, pulpit sterujący umieszczony jest pod odpowiednim kątem i wyposażony jest w uchwyt.

Aby ułatwić Państwu dobór konkretnej platformy umieściliśmy w naszym serwisie pliki projektowe oraz schematy, które znajdują się w Poradniku Projektanta.


Poradnik Projektanta